Drukarki Brother serii GT-3

 

Seria drukarek Brother GT-3:

 • Brother GT-341 – bez białego atramentu
 • Brother GT-361 – podstawowa wersja z białym atramentem
 • Brother GT-381 – rozbudowana wersja z białym atramentem

 zobacz ulotkę     zobacz ulotkę

 
Drukarki Brother serii GT-3 to przemysłowe rozwiązanie do zdobienia odzieży, tkanin i wyrobów gotowych.

Maszyny te w całości zostały zaprojektowane i zbudowane przez firmę Brother, dzięki czemu są idealnie przystosowane do realizacji celu, do którego zostały stworzone – do nadruku w wysokiej jakości.

Jest to druga generacja drukarek dtg stworzonych przez tego producenta.

Maszyny te są produkowane od 2009 roku. Seria drukarek GT-3 zrewolucjonizowała rynek nadruków na całym świecie. Niektóre firmy niemal całkowicie zrezygnowały z innych technologii i teraz wyłącznie używają tych maszyn do nadruku na odzieży. W tym momencie nieustanie pracuje kilkadziesiąt tysięcy tych maszyn na wszystkich kontynentach. Rekordziści posiadają ponad 100 maszyn w jednej hali produkcyjnej.

 

Drukarki serii GT-3 charakteryzują się wysoką trwałością i dobrymi osiągami technicznymi.

W maszynach zastosowano przemysłowe głowice marki Brother, które gwarantujące wysoką jakość nadruku i wszechstronne zastosowanie.

Zastosowanie

Drukarki Brother to przede wszystkim najwyższa jakość nadruku i prosta obsługa. Maszyny zostały stworzone do krótkich serii i personalizacji, ale z powodu wysokiej jakości nadruku coraz częściej są stosowane również do dużych produkcji. Drukarki mogą drukować na bawełnie, wiskozie, jedwabiu, lnie i mieszankach włókien naturalnych ze sztucznymi do 50% zawartości naturalnych włókien. Po zastosowaniu specjalnego pretritmentu drukarki mogą drukować również na 100% poliestrze, ale bez białego atramentu.

Drukarki najczęściej są kupowane przez producentów nadruków na koszulkach, bluzach, torbach, ale również istnieje innowacyjny system pozycjonowania nadruku umożliwiający drukowanie na uszytych trampkach. Atramenty i cechy głowicy drukującej umożliwiają bardzo kreatywne zastosowanie drukarek Brother. Wiele firm wynalazło innowacyjne zastosowanie dla tych maszyn jak: nadruk na skórze, nadruk na damskich butach, nadruk na ceramice, kartonie i drewnie.

Gwarancja

Producent udziela 1 rocznej gwarancji na całe urządzenie w tym na głowice drukujące.

Wysoka jakość nadruków

Brother umożliwia drukowanie w dwóch rozdzielczościach: 600x600 dpi oraz 1200x1200 dpi. Rozdzielczość 600x600 dpi jest najczęściej wystarczająca do uzyskania dobrego efektu. W tej rozdzielczości maszyna pracuje szybciej i dlatego polecamy drukowanie w tej rozdzielczości. Dla bardziej wymagających zleceń możliwe jest ustawienie fotograficznej rozdzielczości 1200x1200 dpi. W wyższej rozdzielczości maszyna zużywa mniejszą ilość atramentu, przez co zalecamy stosowanie tego ustawienia w przypadku, gdy czas nadruku nie gra istotnej roli. Oryginalny atrament Brothera posiada szeroką gamę kolorów, dzięki czemu nadruki wychodzą efektownie. Nadruki posiadają również wysoką odporność na spieranie i rozciąganie.

Certyfikaty

Atramenty Brothera posiadają atest OECO tex 100, który umożliwia nadruk na odzieży dziecięcej.

 

Brother GT-341

To wersja wyposażona w 4 głowice CMYK. Drukarka nie posiada białego atramentu, co oznacza, że nie nadaje sie do drukowania na ciemnej odzieży. Drukarka posiada niewątpliwą zaletę jaką są niemal darmowe koszty utrzymania maszyny i brak konieczności wykonywania procedur konserwacji maszyny.

Drukarkę polecamy:

 • firmom specjalizującym się w produkcji odzieży dziecięcej (atestowane, ekologiczne atramenty)
 • producentom nadruków na trampkach i damskim obuwiu (świetna jakości nadruku na różnych podłożach i pełna gama specjalistycznych akcesoriów)
 • do nadruku na skórze
 • producentom odzieży (szeroka funkcjonalność, duże możliwości dla projektantów)
 • firmom, które ograniczają się w swoim asortymencie tylko do jasnej odzieży (co w istocie ma duży sens, ponieważ drukowanie na wszystkich kolorach wiąże się z koniecznością magazynowana dużej gamy produktów i większymi inwestycjami)

 

Brother GT-361

To podstawowa wersja z 4 głowicami CMYK oraz dwiema białymi. Jest to najpopularniejszy model na świecie. Drukarka umożliwia nadruk na każdym kolorze garderoby. Maszyna dzięki wyposażeniu tylko w dwie białe głowice charakteryzuje się niewielkimi kosztami utrzymania. Procedury konserwujące przy częstej produkcji zajmują 1 godzinę, co dwa tygodnie.

Drukarkę polecamy:

 • typowym sklepom koszulkowym potrzebującym maszyny pracującej w tempie do 100 koszulek dziennie
 • producentom nadruków na trampkach i damskim obuwiu
 • do nadruku na skórze
 • producentom odzieży

 

Brother GT-381

To najszybszy model serii GT-3. Tą drukarkę najczęściej wybierają duże firmy potrzebujące szybkiej drukarki. Maszyna została wyposażona w 4 głowice CMYK oraz 4 głowice z białym atramentem. Drukarka posiada 4 głowice z białym atramentem, dzięki czemu biały atrament kładzie dwa razy szybciej niż jej młodszy braciszek GT-361. Koszt utrzymania 4 białych głowic jest dwukrotnie większy niż koszt utrzymania dwóch białych głowic, a procedury konserwujące zajmują 2 godziny co dwa tygodnie.

Drukarkę polecamy:

 • dużym sklepom koszulkowym potrzebującym maszyny pracującej w tempie do 200 koszulek dziennie,
 • producentom nadruków na trampkach i damskim obuwiu,
 • do nadruku na skórze,
 • producentom odzieży.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl